Piękny i Zdrowy Uśmiech dla Każdego

Wywiad z Panią dr Danutą Moś dla fanpage Piekary Śląskie

Rozmowa z Panią doktor Danutą Moś, stomatologiem i właścicielem NZOZ Euro-Med w Piekarach Śląskich.

Temat: Rozwiązania protetyczne przy dużej utracie uzębienia.

danuta moś new

Pani doktor, jak Pani myśli co jest najczęstszą przyczyną utraty uzębienia u pacjentów?

Najczęstszą przyczyną utraty uzębienia u pacjentów jest lęk przed dentystą,który bardzo często ma związek z jakimś traumatycznym przeżyciem.

Jakie rozwiązania  proponuje Pani pacjentom, którzy mają duże braki w uzębieniu?

To zależy od rodzaju braków oraz od stanu istniejących zębów. Jeżeli można istniejące zęby potraktować jako zęby filarowe do różnych rozwiązań protetycznych to wtedy np.wykonuję korony lub mosty porcelanowe bądź protezy szkieletowe mocowane na zasuwach na własnych zębach .Są pacjenci, u których konieczne jest zastosowanie implantów. Stanowią one filary do zamocowania  mostów porcelanowych. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga indywidualnego podejścia i planu leczenia.

Wspomniała Pani o implantach, czy to dobre rozwiązanie w każdym wieku?

Jeżeli chodzi o implanty to warunkiem  nie jest wiek pacjenta, ale przede wszystkim stan kości czyli jej grubość i gęstość. Ważne jest aby pacjent, który ma już zastosowane implanty utrzymywał prawidłową higienę jamy ustnej, co warunkuje prawidłowy ich stan (bardzo ważne są wizyty kontrolne).

Czy można gdzieś zobaczyć wykonane przez Panią prace protetyczne ?

Oczywiście że tak, zapraszam na stronę internetową NZOZ Euro-Med Stomatologii Rodzinnej (www.euro-med.slask.pl) oraz na naszym fanpage-u na facebook-u, gdzie umieszczamy część wykonanych prac protetycznych.

 

Poniżej przedstawiamy pracę protetyczną” Most porcelanowy na podbudowie metalowej” – wykonała lek. stom. Danuta Moś
Poniżej przedstawiamy pracę protetyczną” Proteza górna całkowita, korony porcelana na metalu oraz proteza dolna szkieletowa na zasuwach” – wykonała lek. stom. Danuta Moś
Na koniec naszej rozmowy, chciałbym zapytać, ile potrzeba czasu na przeprowadzenie całego leczenie protetycznego, ponieważ bardzo często spotykam się z rodakami mieszkającymi za granicami naszego kraju, którzy chcą leczyć się w Polsce?

To wszystko zależy od stanu uzębienia pacjenta. Jeżeli nie ma konieczności usuwania zębów lub wszczepienia implantów to takie leczenie można wykonać w ciągu około 2 tygodni, w innym przypadku czas leczenia  ustalany jest indywidualnie.

 

Dziękujemy za rozmowę 🙂

 

 


Szybki kontakt

NZOZ EURO-MED Piekary Śląskie

41-940 Piekary Śląskie
ul. Bytomska 196
telefony:
32 768 03 99
791 185 559
790 271 636
791 007 293
533 086 695
530 652 122

Mediraty_logo_final

Instagram

karta


home | o nas | usługi | personel | rejestracja | cennik | promocje | kontakt | ©2019 NZOZ Euro-Med Stomatologia Rodzinna Piekary Śląskie