Piękny i Zdrowy Uśmiech dla Każdego

Problemy u pacjentów z wadami zgryzu.

ortodoncja

 

1. dyskryminacja z powodu wyglądu twarzy

2. zaburzenia czynnościowe (trudności w poruszaniu żuchwą, dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego, problemy z żuciem, połykaniem i mówieniem)

3. zwiększona podatność na urazy, choroby przyzębia lub próchnicę

 

Poważna wada zgryzu prawdopodobnie staje się powodem upośledzenia społecznego.

Dobrze ustawione zęby oraz miły uśmiech sugerują pozytywny status osoby na wszystkich szczeblach społecznych oraz we wszystkich grupach wiekowych, podczas gdy nieregularne czy też wychylone zęby sugerują status negatywny.

Wygląd może mieć znaczenie, np. W oczekiwaniach nauczycieli wobec uczniów, co wpływa na postępy w nauce, możliwość zatrudnienia przez pracodawcę oraz w znalezieniu życiowego partnera.

Dorośli pacjenci często skarżą się na trudności odczuwane podczas żucia. Bardzo nasilona wada zgryzu może spowodować zmianę sposobu połykania. Artykułowanie pewnych dźwięków może stać się trudne. Mniej nasilone wady zgryzu zazwyczaj mają negatywny wpływ na funkcje jamy ustnej, nie upośledzając ich zupełnie, ale je utrudniając.

Wada zgryzu, szczególnie wychylone siekacze szczęki, może zwiększać ryzyko urazu zębów. Skrajnie nasilony nagryz pionowy, w którym dochodzi do kontaktu dolnych siekaczy z podniebieniem, może spowodować znaczną destrukcję tkanek, prowadząc w nielicznych przypadkach do utraty siekaczy górnych. Skrajnie nasilone ścieranie się siekaczy zdarza się również u niektórych pacjentów z ekstremalnym nagryzem pionowym.

Wada zgryzu może się przyczyniać do powstania zarówno próchnicy, jak i choroby przyzębia, ze względu na to, że utrudnia właściwą dbałość o zęby czy też powoduje urazy zgryzowe.

NZOZ Euro-Med 2014

Rejestracja internetowa 24H do lekarza ortodonty tutaj

 


Szybki kontakt

NZOZ EURO-MED Piekary Śląskie

41-940 Piekary Śląskie
ul. Bytomska 196
telefony:
32 768 03 99
791 185 559
790 271 636
791 007 293
533 086 695
530 652 122

Mediraty_logo_final

Instagram

karta


home | o nas | usługi | personel | rejestracja | cennik | promocje | kontakt | ©2019 NZOZ Euro-Med Stomatologia Rodzinna Piekary Śląskie