Piękny i Zdrowy Uśmiech dla Każdego

Poznaj siłę Twojego zdrowego uśmiechu!

winter smile 

 

 

Piękny i zdrowy uśmiech staje się najlepszą wizytówką każdego z nas. Badania psychologiczne dowodzą, że w zawieraniu nowych znajomości bardzo pomaga prezencja zdrowych zębów i uśmiechu. Zdrowe zęby i brak przykrego zapachu wydzielającego się z ust (zazwyczaj spowodowanego próchnicą) są dla naszych rozmówców istotniejsze niż inne cechy dobrego wizerunku. Pierwsze dobre wrażenie estetyczne może decydować o powodzeniu naszego spotkania biznesowego, randki i innych kontaktów międzyludzkich.

 

Dlaczego nasze zęby czernieją?

 

Zęby mogą stawać się ciemniejsze na skutek stosowanej diety. Wszystkie pokarmy i napoje o ciemnym zabarwieniu pozostawiają na zębach osad, który twardnieje i zamienia się w kamień nazębny. Kamień nazębny zaś działa jak magnes, przyciągając kolejne osady.

 

Szczególnie intensywne barwniki są zawarte w herbacie, kawie, coli, burakach, marchewce. Ponadto zęby mogą przybierać ciemny kolor na skutek szkodliwego działania agresywnie działających na nasz organizm substancji smolistych zawartych w nikotynie wypalanych papierosów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że również leki mogą przebarwiać zęby: antybiotyki z grupy tetracyklin mogą powodować powstanie ciemnoszarych lub brunatnych plam, zaś preparaty zawierające żelazo czarnych przebarwień. Podobny problem z przebarwieniami zębów może występować na skutek przyjmowania nadmiaru fluoru w diecie – powstawać mogą odbarwienia na zębach w postaci białych lub brązowych plam.

 

Co można zrobić, by zęby były bielsze?

 

Uzyskanie znaczącej zmiany koloru zębów jest możliwe poprzez zabieg profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. W czasie zabiegu na powierzchnię zębów nakładany jest aktywny żel wybielający, który naświetlany jest lampą o odpowiedniej długości fali.

Przed wybielaniem zębów doświadczony stomatolog pamięta jednak o kilku istotnych sprawach: sprawdzeniu stanu uzębienia, usunięciu kamienia nazębnego i osadu, leczeniu aktywnej próchnicy, tzn. wypełnieniu ubytków, najczęściej powstałych na tle próchnicy. Wtedy dopiero stomatolog może bezpiecznie zastosować u nas zabieg wybielający zęby.

 

Zapraszam do skorzystania z naszego programu „Zdrowy Uśmiech”  i zyskania 10% na leczeniu stomatologicznym.

lek. stom. Danuta Moś

 

 

 


Szybki kontakt

NZOZ EURO-MED Piekary Śląskie

41-940 Piekary Śląskie
ul. Bytomska 196
telefony:
32 768 03 99
791 185 559
790 271 636
791 007 293
533 086 695
530 652 122

Mediraty_logo_final

Instagram

karta


home | o nas | usługi | personel | rejestracja | cennik | promocje | kontakt | ©2019 NZOZ Euro-Med Stomatologia Rodzinna Piekary Śląskie