Piękny i Zdrowy Uśmiech dla Każdego

System Clear Aligner

rek clear

 

Poznaj clear aligner – perfekcyjny aparat ortodontyczny.

Clear Aligner to nowoczesny system leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, opracowany przez niemiecką firmę Scheu-Dental. Spełnia on najwyższe wymagania pacjentów i lekarzy ortodontów. System Clear Aligner to gwarancja maksymalnego komfortu leczenia, najwyższej estetyki aparatu ortodontycznego, perfekcyjnej higieny podczas leczenia ortodontycznego połączonych z wysoką efektywnością leczenia wad zgryzu.

Stworzenie tak efektywnego aparatu ortodontycznego, pozbawionego zamków i drutów, możliwe było dzięki nowoczesnej technologii. Wykorzystuje ona do tego celu siły generowane przez trzy elastyczne, biokompatybilne płytki o trzech grubościach: soft – 0,5 mm, medium – 0,625 mm oraz hard – 0,75 mm.

Ponieważ w poszczególnych etapach leczenia wszystkie trzy płytki (soft, medium i hard) mają ten sam kształt, to różnica pomiędzy nimi polega na sile oddziaływania na zęby – dzieje się tak dzięki zwiększeniu grubości płytki i jej sztywności.

Uzyskanie niektórych ruchów zębów nie byłoby możliwe za pomocą samych nakładek, w związku z czym system Clear Aligner wyposażono w szereg dodatkowych narzędzi i elementów wspomagających proces leczenia ortodontycznego. Lekarz ortodonta ma do dyspozycji specjalnie zaprojektowane kleszcze do formowania na nakładkach guzików i zaczepów, specjalne śruby ekspansyjne Vektor 40 oraz zestaw tzw. atachmetów. Atachmety przykleja się na zębach i wykorzystuje do rozpinania elastycznych wyciągów. Możliwość zastosowania przez ortodontę w aparacie śruby Vektor 40 pozwala w niektórych przypadkach ograniczyć koszty leczenia na etapie poszerzania szczęki.

Tak rozbudowany system pozwala na doprowadzenie do takich ruchów zębów jak: przesunięcia, intruzje, ekstruzje, angulacje, rotacje, torkowanie. Ponadto na leczenie takich wad, jak: silne stłoczenia zębów, diastemy, zgryzy otwarte, zgryzy głębokie, zgryzy krzyżowe , wady klasy II i III. Nakładki Clear Aligner to idealne rozwiązanie do leczenie tzw. recydyw, czyli nawrotów wad zgryzu po leczeniu ortodontycznym.

Wykorzystanie pełnych możliwości leczenia ortodontycznego z zastosowaniem aparatów Clear Aligner wymaga dużego doświadczenia i wiedzy na temat tego systemu – zarówno od lekarza ortodonty, jak i laboratorium ortodontycznego wykonującego te aparaty.

 

Przebieg leczenia z zastosowaniem aparatu clear aligner

1. Konsultacja z lekarzem.

Podczas pierwszej wizyty lekarz ortodonta ocenia, czy dana wada kwalifikuje się do leczenia nakładkami Clear Aligner. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia sprawy lekarz wykonuje pacjentowi zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne oraz pobiera wyciski robocze. Następnie technik wykonuje modele diagnostyczne i set-up wraz z dokładnymi pomiarami przesunięć poszczególnych zębów. Wykonane zdjęcia, modele i set-up posłużą lekarzowi do przygotowania indywidualnego planu leczenia.

2. Plan leczenia.

 Na tej wizycie lekarz ortodonta przedstawia pacjentowi szczegółowy plan leczenia nakładkami Clear Aligner, który zawiera: czas leczenia, koszt leczenia, informacje, czy podczas leczenia zostaną użyte dodatkowe elementy, typu guziki itp.

3. Leczenie.

Pacjent otrzymuje pierwszy komplet nakładek o trzech grubościach (soft 0,5 mm, medium 0,625 mm i hard 0,75 mm) na każdy z łuków zębowych. Nakładki soft i medium powinny być noszone po 1 tygodniu każda, natomiast nakładkę hard pacjent nosi przez okres około 2 tygodni, ściśle według zaleceń lekarza. W trzecimtygodniu ortodonta pobiera ponownie wyciski robocze do kolejnego kompletu szyn, a w czwartym tygodniu pacjent otrzymuje nowy komplet nakładek. Procedura taka jest powtarzana co miesiąc, aż do momentu ukończenia aktywnego okresu leczenia.

4. Okres retencji czyli stabilizowania zębów w nowej pozycji.

Okres ten trwa zazwyczaj dwukrotnie dłużej niż czas aktywnego leczenia. Podczas stabilizowania zębów w nowej pozycji pacjent nosi zalecany przez lekarza ortodontę aparat retencyjny.

Masz pytania odnośnie nowego systemu leczenia aparatem Clear Aligner – zobacz FAQ


Szybki kontakt

NZOZ EURO-MED Piekary Śląskie

41-940 Piekary Śląskie
ul. Bytomska 196
telefony:
32 768 03 99
791 185 559
790 271 636
791 007 293
533 086 695
530 652 122

Mediraty_logo_final

Instagram

karta


home | o nas | usługi | personel | rejestracja | cennik | promocje | kontakt | ©2019 NZOZ Euro-Med Stomatologia Rodzinna Piekary Śląskie