Piękny i Zdrowy Uśmiech dla Każdego

Lęk przed dentystą – 7 porad NZOZ Euro-Med

lek_page

 

Jeden na czterech z nas boi się wizyty u dentysty, ale istnieją sposoby, aby przezwyciężyć swój strach.

Lęk przed dentystą, może objawiać się w różny sposób np. lęk przed bólem, albo dźwięk i zapach przywołują niemiłe wspomnienia z dzieciństwa.

 Dobrą wiadomością jest to, że w NZOZ Euro-Med rozumiemy obawy swoich oraz przyszłych pacjentów. Dlatego przygotowaliśmy 7 porad jak przygotować się do wizyty w gabinecie.

7 porad jak przygotować się do wizyty w gabinecie stomatologicznym.

  1. Umów się na wizytę  i podczas rejestracji poinformuj recepcjonistkę, że jest to Twoja pierwsza wizyta od dłuższego czasu, spowodowana lękiem przed stomatologiem. Lekarz będzie wiedział wcześniej jak ma się przygotować do wizyty.
  2. Pierwsza wizyta nie musi być związana z leczeniem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Można ją potraktować jako wizytę adaptacyjną i omówić z lekarzem stomatologiem plan leczenia.
  3. Dla odwagi przyjdź ze znajomym lub członkiem rodziny na wizytę, we dwóch zawsze raźniej J
  4. Przy leczeniu zawsze możesz zasygnalizować lekarzowi, że potrzebujesz przerwy, da Ci to poczucie kontroli nad własnym lękiem.
  5. Buduj pozytywne relacje ze swoim dentystą.
  6. Możesz zabrać ze sobą odtwarzacz mp3 i słuchać swojej ulubionej muzyki, albo skorzystać z TV w naszych gabinecie i zobaczyć swój ulubiony program. To pomoże Ci się zrelaksować.
  7. Jeżeli dalej uważasz, że nie poradzisz sobie z pierwszą wizyta u stomatologa, zawsze możesz umówić się na wizytę u Naszego psychologa. Wspólnie z nim będziemy pracować nad rozwiązaniem Twojego problemu.

Już dziś podejmij właściwą decyzję i umów się na wizytę w naszych gabinetach stomatologicznych.

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku oraz 24h przez internet.


Szybki kontakt

NZOZ EURO-MED Piekary Śląskie

41-940 Piekary Śląskie
ul. Bytomska 196
telefony:
32 768 03 99
791 185 559
790 271 636
791 007 293
533 086 695
530 652 122

Mediraty_logo_final

Instagram

karta


home | o nas | usługi | personel | rejestracja | cennik | promocje | kontakt | ©2020 NZOZ Euro-Med Stomatologia Rodzinna Piekary Śląskie