Piękny i Zdrowy Uśmiech dla Każdego

Wszystko o implantach

implant

Co to jest implant i kiedy zastosowano pierwszy wszczep?

Implant jest to wkręt przypominający niewielką śrubkę z nagwintowanym tunelikiem, który stanowi podstawę dla sztucznego zęba.

Pierwszych prób mocowania implantów dokonano już w starożytnym Egipcie, gdzie podstawowym materiałem była kość słoniowa i drewno. Przez kolejne wieki udoskonalono zarówno surowiec, z którego wykonany był implant, jak i sam sposób wykonania zabiegu. Jeżeli chodzi o materiały, z których wykonywano implanty to były to: naturalne zęby ludzkie, zwierzęce, porcelana, złoto, srebro, platyna aż w końcu odkryto obecnie stosowany tytan. Jest to materiał niezwykle wytrzymały ,posiadający zdolność trwałego zespolenie się z tkanką kostną .

Dlaczego implant jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku braków zębowych?

 

-nie ma konieczności niszczenia zębów sąsiednich, tak jak to się dzieje w przypadku szlifowania zębów pod most ,który także uzupełnia pacjentowi braki zębowe

-w przypadku całkowitego bezzębia uzyskujemy idealne utrzymanie protezy całkowitej

-ważne jest przywrócenie prawidłowej funkcji żucia, mowy oraz estetycznego wyglądu pacjenta.

 

W jakim czasie od usunięcia zęba można wszczepiać implant? Jakie są etapy implantacji?

 

Jeżeli nie ma żadnej możliwości odbudowy zęba(wkład koronowo-korzeniowy, korona protetyczna) to trzeba go usunąć. Po minimum 2 miesiącach możemy w tym miejscu wszczepiać implant. Zabieg implantacji jest wieloetapowy i wymaga samodyscypliny pacjenta. Pierwszy etap polega na nawierceniu kanałów w kości , w których umieszczane są implanty .Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczulenia miejscowym. Następnie odbywa się proces osteointegracji, czyli zespolenia tytanowego z kością .Proces ten trwa ok.4-6miesiecy.

Po okresie całkowitego wygojenia i zasymilowania implantu z organizmem zakłada się tzw śrubę gojąca na ok 2 tygodnie a po tym czasie można już wykonać wyciski, celem stworzenia odpowiedniego uzupełnienia protetycznego.

 

Czy u każdego pacjenta można zastosować leczenie implantologiczne?

 

Istnieją określone warunki ,dotyczące nie tylko stanu jamy ustnej, ale także zdrowia ogólnego ,które musza być bezwzględnie spełnione przed wykonaniem zabiegu. Przeciwskazaniem do przeprowadzenie implantacji jest choroba nowotworowa, ciężkie choroby ogólne, zaburzenia psychiczne. W zakresie jamy ustnej przeciwskazaniami są: brak odpowiedniej higieny, choroby przyzębia, nieprawidłowa struktura kostna lub znacznie posunięty zanik kości.

 

W jaki sposób należy dbać zarówno o implanty jak i uzupełnienia protetycznego zamocowane na nich?

 

Nigdy nie wolno zapomnieć o codziennej higienie jamy ustnej tzn o myciu zębów, dziąseł oraz o używaniu płynów do płukania .Konieczne jest pamiętanie o wizytach kontrolnych u lekarza stomatologa. Nie przestrzeganie tych zasad może spowodować paradontopatię, która osłabia tkankę kostna wokół wszczepów.

 

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani założeniem implantów, prosimy o kontakt z gabinetem w celu umówienia wizyty.


Szybki kontakt

NZOZ EURO-MED Piekary Śląskie

41-940 Piekary Śląskie
ul. Bytomska 196
telefony:
32 768 03 99
791 185 559
790 271 636
791 007 293
533 086 695
530 652 122

Mediraty_logo_final

Instagram

karta


home | o nas | usługi | personel | rejestracja | cennik | promocje | kontakt | ©2019 NZOZ Euro-Med Stomatologia Rodzinna Piekary Śląskie