Piękny i Zdrowy Uśmiech dla Każdego

Clear Aligner – FAQ

1. W jakim wieku można leczyć wady zgryzu nakładkami Clear Aligner?

Clear Aligner jest łatwo zdejmowalny z zębów przez co jest aparatem bardzo praktycznym ale wymagającym dużej samodyscypliny ze strony pacjenta, który musi pamiętać o jego systematycznym noszeniu zgodnie z zaleceniami lekarza ortodonty. Z doświadczenia klinicznego wynika, że taką samodyscyplinę w noszeniu aparatu wykazują pacjenci po 16-roku życia. W związku z powyższym Clear Aligner jest skierowany do pacjentów po 16-roku, natomiast nie istnieje górna granica wiekowa dla leczenia tym aparatem.

2. Czy Clear Aligner jest lepszy od aparatu stałego?

W zdecydowanej większości tak. Wygoda użytkowania, estetyka oraz brak szkodliwych efektów związanych z klejeniem i ściąganiem aparatu stałego (brak możliwości uszkodzenia szkliwa) decydują o przewadze aparatu Clear Aligner nad aparatami stałymi. W wielu przypadkach również koszt leczenia metodą Clear Aligner jest niższy niż aparatem stałym. Należy jednak pamiętać o tym, że istnieją sytuacje kiedy jedynym możliwym rozwiązaniem będzie leczenie aparatem stałym. Ostateczna decyzja w tym względzie należy do lekarza ortodonty, który prowadzi leczenie.

3. Czy szyny będą przeszkadzać w mówieniu?

Konstrukcja szyn pozwala na bardzo szybką adaptację mięśni i tkanek jamy ustnej do nowych warunków w obrębie jamy ustnej. Delikatne seplenienie znika już po upływie kilku dni.

4. Czy można jeść bez zdejmowania szyn Clear Aligner?

Nie należy jeść w szynach Clear Aligner.

5. Jak długo mam nosić dany komplet szyn?

Szynę Soft – 1 tydzień
Szynę Medium – 1 tydzień
Szynę Hard – około 2 tygodnie. Po min. tygodniu noszenia szyny Hard, należy zgłosić się do lekarza na kontrolę i pobranie wycisków do kolejnego etapu leczenia. Do czasu otrzymania nowego kompletu szyn należy nosić szynę Hard


Szybki kontakt

NZOZ EURO-MED Piekary Śląskie

41-940 Piekary Śląskie
ul. Bytomska 196
telefony:
32 768 03 99
791 185 559
790 271 636
791 007 293
533 086 695
530 652 122

Mediraty_logo_final

Instagram

karta


home | o nas | usługi | personel | rejestracja | cennik | promocje | kontakt | ©2019 NZOZ Euro-Med Stomatologia Rodzinna Piekary Śląskie